Otwarcie nowej jadłodzielni w

Miedzylesiu!

Jest nam ogromnie miło poinformować, że otworzyliśmy kolejną jadłodzielnię.

Uroczyste otwarcie odbyło się 3 lutego 2024 o godzinie 15.

Pomimo niezbyt sprzyjającej aury wydarzenie zgromadziło wielu okolicznych mieszkańców oraz sympatyków Stowarzyszenia.   Świętowaliśmy wspólnie przy słodkim poczęstunku i rozgrzewającej herbacie.

Jadłodzielnia stanęła w doskonale skomunikowanym punkcie przy ul. Pożaryskiego 10 przy stadionie Zwar, tuż obok szkoły podstawowej i przedszkola.

Już po kilku dniach widać było, że ta jadłodzielnia to był strzał w dziesiątkę. Mieszkańcy Międzylesia chętnie zaczęli zaopatrywanie lodówki, która praktycznie nigdy nie stoi pusta.

Wystrzałowa jadłodzielnia

Każdego dnia członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia dbają o to, aby jadłodzielnie, którymi się opiekujemy były czyste i zapełnione.  Do lekkich zabrudzeń, rozsypanych czy zniszczonych produktów które pojawiają się pomiędzy naszymi wizytami przyzwyczailiśmy się, to jeden z kosztów tego typu działalności. Ale petardy na koniec roku spodziewaliśmy się raczej w parku, na skwerze czy imprezach masowych.

Tymczasem jedna znalazła się w jadłodzielnianej lodówce w Falenicy.

My się nie poddajemy, nasz wolontariusz Grzegorz zakasał rękawy i przywrócił lodówkę do użytku. Ale tego typu sytuacje wpływają negatywnie na naszą motywację do czynienia dobra. Komu to przeszkadza? :(

Temat był na tyle głośny, że zainteresowały się nim media ogólnopolskie:

Dzielę się jedzeniem w Wawrze

Idea Foodsharingu jest nam bliska od początku dlatego jesteśmy inicjatorem i współautorem pierwszej wawerskiej Jadłodzielni w Aninie przy ul. VI Poprzecznej 23 gdzie wspólnie z Uniq Fight Club udało się stworzyć przestrzeń do dzielenia się jedzeniem. Na co dzień uczestniczymy w przekazywaniu jedzenia również w innych wawerskich Jadłodzielniach  oraz tworzymy nowe Jadłodzielnie w innych częściach dzielnicy. Szerzymy wiedzę na temat niemarnowania jedzenia, racjonalnych zakupów, zdrowego żywienia oraz Zero Waste.

Prowadzimy grupę na Facebooku Dzielę się Jedzeniem w Wawrze, gdzie mieszkańcy mogą ogłaszać żywność którą mają do oddania lub prosić o pomoc gdy znajdą się w nagłej, trudnej sytuacji życiowej.